Pozycjonowanie stron bez tajemnic

Czym jest to tajemnicze pozycjonowanie, które przewija się praktycznie w każdy artykule na temat marketingu internetowego? Czy jest potrzebne? Na czym polega? Te pytania z pewnością dręczą wiele osób, które są nowe z temacie marketingu internetowego, zatem poniżej znajdziecie Państwo odpowiedzi na nie.
Czym jest pozycjonowanie stron?

Pozycjonowanie stron internetowych polega na przeprowadzeniu szeregu działań, zarówno na danej stronie jak i poza nią, które mają na celu zapewnienie jej wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania. Aby strona utrzymywała swoją wysoką pozycję trzeba cały czas wykonywać działania z zakresu pozycjonowania i kontrolować ich skuteczność za pomocą dostępnych w Internecie narzędzi.

pozycjonowanie stron

REKLAMA:

Od czego zacząć?

Pierwszym krokiem, zanim zaczniemy jakiekolwiek działania związane z pozycjonowaniem powinno być dokładne opracowanie naszej strategii działania. Po pierwsze, powinniśmy określić cele jakie chcemy osiągnąć przez pozycjonowanie stron, do jakich grup docelowych chcemy trafić. Określenie kim są nasi potencjalni odbiorcy, na jakich stronach przebywają i co lubią pomoże nam później dobrać odpowiednie słowa klucze. W następnej kolejności to właśnie ustaleniem potrzebnych nam słów kluczy powinniśmy się zająć. Muszą być one związane z poruszaną na naszej stronie tematyką, tak aby użytkownik wpisujący w wyszukiwarkę daną frazę mógł bez problemu znaleźć naszą stronę.

Optymalizacja strony

Od czego powinniśmy zacząć nasze pozycjonowanie? Od audytu naszej strony, który pokaże w jakim stopniu parametry techniczne naszej strony są dopasowane do wymagań i preferencji przeglądarek internetowych. Dzięki takiemu audytowi mamy szansę na wykrycie wszystkich błędów znajdujących się na stronie i ich naprawienie. Odpowiednio zoptymalizowana strona z automatu jest postrzegana przez algorytmy wyszukiwarek jako wartościowa i co za tym idzie wyżej umieszczana na liście wyników wyszukiwania.

Link building. Pozycjonowanie stron to także zdobywanie linków zewnętrznych, prowadzących do naszej witryny. Kiedyś najważniejsza była jak największa ilość odnośników, które mogły pochodzić z dowolnych stron. Współcześnie algorytmy wyszukiwarek są nastawione na najwyższe punktowanie linków pochodzących ze stron i portali wysokiej jakości, o „dobrej reputacji”.
Dlaczego warto pozycjonować strony? Pozycjonowanie pomoże nam wyróżnić się naszej stronie spośród setek podobnych witryn. Dzięki wysokiej pozycji w wyszukiwarce nasza witryna zyska nowych odbiorców, co w przypadku firm może przełożyć się na zwiększenie się liczby klientów. Poza tym, jest to dobry sposób na promocję naszj marki.